Marmur / Imitacja marmuru

Płytki imitujące marmur

Uwielbiane przez wszystkich, nadają wytworny i elegancki styl każdemu pomieszczeniu. Łazienka w płytkach imitujących marmur przykuwa uwagę, jest praktyczna i ponadczasowa. Charakterystyczny, kamienny wzór na kaflu, wpasowuje się w szeroki zakres gustów. Gresy imitujące marmur, to wyjątkowa propozycja, sprawdzająca się w kuchniach, łazienkach, salonach, ale i biurach, holach i sklepach. Marmurowy prestiż kamienia, jest ozdobą wnętrza.

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Oferta w naszym sklepie cały czas się rozrasta - jeżeli potrzebujesz płytek innych, niż dostępne na stronie - NAPISZ DO NAS. Przygotujemy wycenę.

Płytki imitujące marmur a płytki marmurowe - jakie są różnice?

Marmur, to skała, która powstała z przeobrażenia wapieni, czasem dolomitów. Najwięcej marmuru wydobywa się we Włoszech ( Carrara ) i Chorwacji. W Polsce, marmur wydobywany jest wyłącznie w Sudetach. W trosce o doskonały wygląd materiału, nie wydobywa się go za pomocą materiałów wybuchowych - wyłącznie przy użycie urządzeń tnących, dzięki którym unika się spękania skał. Odpady z produkcji lub marmur, który jest spękany, wykorzystuje się do produkcji lastrykolastriko ). 

Przewaga płytek imitujących marmur nad płytką marmurkową

Płytki marmurowe znane są od zarania dziejów z wyjątkowych wartości estetycznych, można je spotkać w wielu wytwornych wnętrzach i pomieszczeniach. Niestety materiał ten wraz ze świetnym wyglądem, niesie ze sobą kilka wyrzeczeń. Jednym z nich jest cena produktu - płyty marmurowe bardzo często znacznie przekraczają koszt kafli imitujących marmur. Drugą kwestią jest konserwacja produktu. Materiał ten należy cyklicznie impregnować, aby ograniczyć chłonność powierzchni. Wysoka cena wraz potrzebą dbania o powierzchnie, skutecznie przekonują wiele osób do wybrania nowoczesnych materiałów, jakimi są płytki imitujące marmur. Potrafią one wyróżnić się porównywalną jakością, łatwiejszą dostępnością większej ilości wzorów, wysokimi parametrami technicznymi. Gresy imitujące marmur bardzo często są impregnowane w procesie produkcyjnym, dzięki czemu dbanie o wnętrze ogranicza się wyłącznie do cyklicznego sprzątania.

Z czym łączyć w aranżacji płytki marmurowe? 

Wnętrza, w których znajdują się płytki marmurowe, są wdzięczne i ponadczasowe. To daje nam bardzo duży zakres możliwości. Takie płytki gresowe podłogowe lub ścienne, możemy połączyć właściwie z każdym dostępnym materiałem - drewno, beton, cegła, monokolor. Style industrialne, loftowe ale i klasyczne są, tak jak i my, wielkimi fanami marmuru. Jeżeli jednak mamy np. niedużą łazienkę - same płytki marmurowe wystarczą. Ewentualnie możemy skusić się na delikatny detal, choćby obudowę wanny w mozaice marmurowej - kwadratowej lub w bardziej wymyślnym wzorze. Dostępne są np. arabeski, równoległoboki czy romby. Każda z tych mozaik w marmurze prezentuje się przepięknie. Wiele osób jest fanem kładzenia płytek w jodełkę - takie płytki marmurowe też są dostępne, a będą perfekcyjnie pasować do małej łazienki. Zwolennicy klasycznego stylu z pewnością docenią wariant położenia marmurowej szachownicy z płytek 20x20, np. calacatta i marquina. Świetny efekt murowany.

Jakie płytki imitujące marmur wybrać? 

Aktualnie ilość dostępnych płytek marmurowych jest niesamowita. Prawie każdy producent ma w swojej ofercie przynajmniej kilka kolekcji do łazienki czy kuchni z płytkami imitującymi marmur. Gresy występują w niesamowicie wielu rozmiarach i kolorach, a najpopularniejsze formaty to 60x120 i 60x60. Modne są również duże formaty i wymiary, na których użylenie płytki jest lepiej widoczne, nadruk jest bardziej realistyczny. Carrara, statuario, calacatta gold, calacatta white - te nazwy spotykają Państwo u każdego z producentów. Poniżej prezentujemy kilka propozycji płytek ściennych i podłogowych, które naszym zdaniem charakteryzują się wzorową jakością:

Cerrad Calacatta (concretto.pl)

Domino Bonella (concretto.pl)

Paradyż Barro (concretto.pl)

Jaki kolor do czarnego marmuru?

Odpowiedź może być tylko jedna i uważamy, że jest to wyjątkowo eleganckie połączenie. Czarny kamień marmurowy doskonale łączy się z kolorem złotym. Łazienka zachowana w kolorach złota i czarnego marmuru, robi piorunujące wrażenie. Wielu projektantów uwielbia te połączenie i gorąco je poleca. Delikatne, drewniane detale mogą dopełnić dzieła.

Czy cegła pasuje do marmuru?

Pozornie niedoskonałe połączenie, potrafi zaskoczyć. Idealna elegancja marmurowej czy kamiennej posadzki np. w formacie 60x120, w połączeniu z industrialną cegłą na ścianie, okazuje się być prawdziwym hitem i trendem wielu wnętrz. Przy tym połączeniu warto postawić na prostotę - nieduża ilość kolorów - paleta powinna być ograniczona.

A Beton? Jak łączyć płytki betonowe z marmurem?

Płytki betonowe bezproblemowo mogą zostać połączone z płytkami imitującymi marmur. Szarość betonu płytki ściennej, dopełniona gresową calacattą podłogi to idealna kombinacja do pomieszczeń typu loft. Kamień to materiał ponadczasowy, może grać pierwsze skrzypce z dodatkowymi betonowymi elementami. Należy pamiętać, że takie rozwiązanie nie sprawdzi się w każdej łazience - czasami minimalizm jest lepszym rozwiązaniem.

Jak układać płytki imitujące marmur? Kilka rad, aby materiał zdobił wnętrze

Płytki marmurowe to produkt, na którym nam zależy, aby cieszył oko jak najdłużej, więc przed jego położeniem, warto zapoznać się z kilkoma radami, dzięki którym efekt będzie budzić nasz uśmiech nieprzerwanie. Istotnym elementem kładzenia płytek z użyleniem, jest ich wcześniejszy wybór. Nie warto zdawać się na spontaniczność - płytki mają wiele tzw. 'twarzy' i ich wcześniejsze odpowiednie ułożenie, pozwoli nam stworzyć wzór perfekcyjny. Warto więc ułożyć płytki testowo, przed przyklejeniem. Jeżeli nie masz pewności, ułóż je na różne sposoby - lepiej zrobić to kilka razy, niż źle przykleić płytki.

Menu

Napisz do nas

Menu

Ustawienia

PL/DE

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się